Zalogowany jako: .   Wyloguj się
  Strona 2 z 2

W nosidełku czy na rękach – w jaki sposób nosić noworodka?

Noworodek to niezwykle delikatna istota, o którą trzeba odpowiednio dbać. Ważnym elementem opieki nad noworodkiem i małym dzieckiem jest jego odpowiednie podnoszenie i noszenie. Jest wiele teorii na temat tego, w jaki sposób powinno się nosić dziecko. Jedni noszą noworodki na rękach, inni w nosidełku. Każdy sposób ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednakże to sam rodzic powinien zdecydować jaki sposób noszenia wybrać dla swojego dziecka.

Noszenie dziecka w nosidełku

Właśnie z uwagi na wygodę rodzica, a przede wszystkim na bezpieczeństwo dziecka, warto wypróbować nosidełka. Najczęściej są one zapinane na specjalne zatrzaski, więc ich założenie i włożenie do nich dziecka trwa dosłownie kilka sekund. Specjalna konstrukcja sprawia, że dziecko praktycznie samo przyjmuje prawidłową pozycję. Jest to idealne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy opiekując się dzieckiem nie chcą rezygnować z małych codziennych przyjemności. Trzymając dziecko w nosidełku można spacerować, chodzić na zakupy, czy też wykonywać wszelkie obowiązki domowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając nosidełko?

Wybierając nosidełko dla dziecka trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na to, by zapewniało odpowiednie podparcie głowy, szyi i bioderek malucha, pozwalało na noszenie dziecka w wielu pozycjach (przodem do rodzica, tyłem do rodzica, na plecach) oraz było bezpieczne dla dziecka (przed zakupem warto sprawdzić czy nosidełko ma atesty, ewentualnie było projektowane wraz z pediatrami i ortopedami). Przykładem takiego nosidełka jest stworzone przez szwedzką firmę BabyBjörn nosidełko ergonomiczne ONE. Dzięki temu, że nosidełko rośnie razem z dzieckiem, można w nim nosić dzieci już od urodzenia aż do 3 roku życia. Do ukończenia 12 miesiąca życia nosimy dziecko z przodu. Starsze i cięższe dzieci można nosić na plecach. W nosidełku rodzic może samodzielnie przenieść dziecko z klatki piersiowej na plecy bez wyjmowania pociechy z nosidełka. To najbezpieczniejszy sposób na umieszczenie dziecka w nosidełku na plecach.

Polecamy: Dlaczego warto nosić dziecko w chuście?

Bardzo ważne!

Nosidełka renomowanych firm tworzone są we współpracy ze światowej klasy specjalistami z dziedziny pediatrii i ortopedii dziecięcej, więc ich używanie jest w pełni bezpieczne. Oczywiście niektórzy rodzice mogą mieć wątpliwości, jednak łatwo można je rozwiać po konsultacji z lekarzem pediatrą.

Nosidełko ergonomiczne BABYBJÖRN ONE dostępne jest w sklepie babymama.pl, cena 597 zł.

Źródło: Materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Dlaczego dziecko potrzebuje dotyku i bliskości?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kremy z olejami – tańsze i droższe

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter